Komentáre k zápasom

14. kolo

FK TERMINÁTORS : 3 – KA = 3:8 (2:5)

Hostia vyhrali aj v odvete nad domácimi, na ktorých to jednoducho vedia. Domácim tentoraz  zlyhala koncovka a to aj napriek tomu, že hviezda 13. kola T. Marhula sa blysol hetrikom.

MIESIČI : ŠMOLKOVIA = 5:3 (3:1)

Domáci po zbabranom zápase proti YOUNG BOYS tentoraz zabrali naplno a to hlavne pre geniálny výkon S. Guličku (v zápase 3+1). Hostia tak touto prehrou mohli prísť o konečné 3. miesto (obhajoba z minulého ročníka), pretože to už nemali vo vlastných rukách.

CELEBRITY : BEST OF THE BEST = 5:0 – KONTUMAČNE

Hostia na zápas nenastúpili.

NO NAME TEAM : YOUNG BOYS = 4:8 (2:2)

Dlho sa zdalo, že hostia zaváhanie Šmolkov nevyužijú a nedostanú sa tak na historicky konečné 3. miesto ligy. Viac ako polčas sa trápili nevedeli využiť šance a vôbec nehrali s takou ľahkosťou ako v predchádzajúcom kole. No ale ako sa blížil záver duelu domácim postupne dochádzali sily a to využili hostia na smrtiace brejky. YOUNG BOYS odskočil súperovi na 3 góly a víťazstvo si už ustrážili a mohli tak oslavovať 3. miesto v zimnej lige, čo je pre starých pánov (doplnených 2-3 mladšími hráčmi) historicky úspech, pretože v doterajších 19. ročníkoch lepšie ako na 7. mieste ešte neskončili.

13. kolo

CELEBRITY : ŠMOLKOVIA = 9:4 (5:2)

Domáci potvrdili úlohu favorita a nebezpečných hostí pohodlne zdolali, keď sa všetci v tíme bavili futbalom a predvádzali jednu peknú akciu za druhou. Hosťom nepomohol k bodom ani hetrik Mareka Hrica.

BEST OF THE BEST : 3 – KA = 5:4 (1:3)

Vynikajúci zápas dvoch mladých mužstiev priniesol víťazstvo domácich. Tí doslova vstali z mŕtvych po tom čo prehrávali už 1:4 sa v druhom dejstve skoncentrovali a 4 gólmi otočili zápas. Výborné výkony podali za domácich M. Mihálik (v zápase 3+0) a za hostí A. Kučera (v zápase 2+0).

MIESIČI : YOUNG BOYS = 2:7 (1:3)

Narazila kosa na kameň, aj takto by sa dal zhodnotiť tento zápas. Domácim nevychádzalo vôbec nič aj keď sa veľmi snažili. Naopak hosťom vychádzalo takmer všetko, hrali s ľahkosťou na jeden – dva dotyky a v bránke sa opäť mohli spoľahnúť na bravúrny výkon D. Zliechovského. Bol to opäť s určitosťou jeden s najlepších zápasov ligy.

FK TERMINÁTORS : NO NAME TEAM = 11:6 (3:4)

Aj keď obidve mužstvá nastúpili na zápas len zo štyrmi hráčmi v poli a nemali tak nikoho na striedanie predvádzali pekný futbal. 1. Polčas vyhrali síce hostia, ale do druhého nastúpili domáci ako vymenení a to hlavne zásluhou T. Marhulu (v zápase 5+5) a A. Di Carla (v zápase 5+2) a zvíťazili.

12. kolo

MIESIČI : FK TERMINÁTORS = 12:5 (7:3)

Domáci si poľahky poradili z mladými puškami a to opäť hlavne zásluhou ofenzívne naladeného dua P. Abraháma (v zápase 6+3) a M. Pallera (v zápase 5+1).

BEST OF THE BEST : NO NAME TEAM = 5:8 (4:3)

Veľmi vyrovnaný a napínavý zápas nakoniec skončil šťastnejšie pre hostí.

ŠMOLKOVIA : YOUNG BOYS = 5:3 (3:2)

Zápasy týchto dvoch súperov bývajú vždy veľmi vyrovnané, čo sa potvrdilo aj teraz. Hostia mali síce územnú prevahu aj viac čistých šancí, ale nevyťažili z toho nič, pretože domáci mali v bránke famózneho N. Dovčíka, ktorý svojimi zákrokmi privádzal strelcov hostí do zúfalstva. Naopak domáci svoje tutovky s prehľadom premenili a zaslúžene vyhrali.

CELEBRITY : 3 - KA = 7:1 (5:1)

We are the champions si mohli po tomto zápase zaspievať domáci, pretože už v predstihu dve kolá pred koncom si zabezpečili prvé miesto v lige a obhájili tak minuloročný triumpf.

11. kolo

3 - KA  : NO NAME TEAM = 3:12 (1:4)

Domáci nastúpili len  štyria a to sa odzrkadlilo aj na ich výkone. Na hostí jednoducho nestíhali a to hlavne pre famózne výkony troch hlavných strojcov víťazstva hostí. Menovite M. Pažouta (v zápase 5+1), Z. Šarkóziho (v zápase 2+3) a hlavne mladého, čiperného a technicky na vysokej úrovni hrajúceho D. Pálenčára (v zápase 3+2).

YOUNG BOYS : CELEBRITY = 1:3 (0:1)

Megašláger kola sa hral pred nabitou kremničkárskou telocvičňou a bolo sa veru na čo pozerať. Bojovnosť, taktika, nasadenie, emócie to všetko zdobilo tento kvalitný duel. Bol to boj od prvej do poslednej minúty a zvládli ho lepšie hostia, aj keď to nemali vôbec ľahké, ba povedal by som, že na toto víťazstvo sa museli poriadne nadrieť. Domáci im boli počas celého zápasu viac než vyrovnaný partner a nebyť heroického výkonu zastupujúceho brankára hostí, inak vždy ofenzívne naladeného a technicky vyspelého F. Mezeia, ktorý zneškodnil niekoľko tutoviek domácich mohol byť výsledok pre domácich určite priaznivejší. Nič to nemení na fakte, že to bol jeden z najlepších zápasov tohto ročníka zimnej ligy.

ŠMOLKOVIA : FK TERMINÁTORS = 5:0 - KONTUMAČNE

BEST OF THE BEST : MIESIČI = 4:10 (2:5)

Mladé pušky sa proti favoritovi zo začiatku držali a dokonca aj vyhrávali 2:1, ale potom sa zobudili kremničkársky PREDÁTOR P. Abrahám (v zápase 8+2)  zo svojim dvorným nahrávačom M. Pallerom (v zápase  2+5) a domácich doslova prevalcovali. Svojimi nahrávkami na jeden dotyk a následnými zakončeniami potešili srdce futbalového fanúšika a pohodlne zvíťazili.

10. kolo

FK TERMINÁTORS  : CELEBRITY = 2:15 (1:5)

V dohrávke 9. kola nedal líder súťaže mladému mužstvu FK TERMINÁTORS žiadnu šancu a pohodlne zvíťazil, keď najmä v druhom polčase domácich doslova valcoval. Výborný výkon podal celý mančaft CELEBRÍT, ale vyzdvihol by som trojicu  F. Mezei, M. Debnár a V. Širáň, na ktorých kombinácie sa bola radosť pozerať.

ŠMOLKOVIA : BEST OF THE BEST = 9:5 (5:1)

Domáci v zostave už aj s uzdraveným kremničkárskym Firmiňom M. Pálenčárom zvíťazili nad nebezpečnými mladými puškami BEST OF THE BEST, keď si dôležitý náskok zabezpečili v prvom polčase. Výborné výkony podali v drese domácich Marek Hric (v zápase 4+2) a Matúš Hric (v zápase 2+4).

NO NAME TEAM : CELEBRITY = 4:12 (1:5)

Pred zápasom som myslel, že to bude vyrovnaný zápas, keďže domáci poriadne posilnili (prišli ostrieľaní borci zo SLASKEJ – P. Hric a P. Gordulič), opak bol však pravdou. Líder nedal domácim ani najmenšiu nádej a rozdrvil ich hladko 4:12. Výborným výkonom sa v drese hostí prezentoval najlepší čašník v strednej Európe R. Pobežka (v zápase 4+1).

YOUNG BOYS : FK TERMINÁTORS = 11:3 (3:3)

Domáci zvolili na mladé mužstvo nováčika obrannú taktiku, keď zo skalopevnej defenzívy vyrážali do smrtiacich brejkov a tá im vyšla najmä v druhom dejstve na 100%. To čo domáci predvádzali v druhom polčase sa dá nazvať jednoducho fantázia v pohybe. YOUNG BOYS tak pokračujú  v spanilej jazde a pripísali si už štvrté víťazstvo v rade.

3 - KA : MIESIČI = 0:8 (0:3)

Jednoznačná záležitosť hostí, ktorí s veľkým prehľadom vysoko zvíťazili. Výborné výkony podali v drese hostí dve najjagavejšie hviezdy mužstva MIESIČOV P. Abrahám a M. Križan.

9. kolo

YOUNG BOYS : BEST OF THE BEST = 5:2 (2:0)

Domáci vyhrali už tretí zápas za sebou a je to zásluha hlavne v zadných radoch s veľkým rozumom hrajúceho J. Osvalda a v prednej línii futbalom sa baviacich dvoch útočných tykadiel J. Dovčíka a P. Šebeňa. Hostia aj keď sa snažili, recept na pozornú defenzívu domácich po celý zápas nenašli. Domáci tak v tabuľke poskočili na priebežné 3. miesto.

3 - KA : ŠMOLKOVIA = 3:8 (0:4)

Prišli, videli, zvíťazili. Aj tak by sa dalo napísať o tomto zápase z pohľadu tria Hricovcov. Hostia konečne po dlhšom čase nastúpili takmer v plnej sile a domácich doslova zničili. Tým nepomohol ani famózny výkon D. Valka, ktorý sa zaskvel hetrikom.

NO NAME TEAM : MIESIČI = 3:5 (2:2)

Veľmi vyrovnaný a bojovný zápas zvládli nakoniec hostia, keď sa nádherným gólom prezentoval dispečer v strede poľa M. Paller. Ten sa po nádhernom pase P. Poliaka zavesil do vzduchu, ako kedysi legendárny Tomáš Skuhravý a hlavou nezadržateľne skóroval. Tento gól bude z určitosťou patriť medzi horúcich kandidátov na ocenenie o najkrajší gól tohto ročníka zimnej halovej ligy.

8. kolo

YOUNG BOYS : 3 - KA = 6:4 (3:3)

Hostia aj keď prehrali, hrali po celý zápas lepšie ako domáci. Tých podržal v bránke svojimi akrobatickými zákrokmi D. Zliechovský a v predu strelec piatich gólov P. Šebeň.

MIESIČI : CELEBRITY = 1:7 (0:4)

Šláger kola mal pomerne jasného víťaza. Domáci aj keď sa snažili na hostí jednoducho nemali. Tí ich predčili v každej činnosti a spravili tak ďalší dôležitý krok za obhajobou titulu. Za zmienku ešte stojí nádherný gól Mira Debnára, ktorý po nahrávke V. Širáňa cez celú telocvičňu pätičkou zasunul loptu do brány.

BEST OF THE BEST : FK TERMINÁTORS = 2:3 (1:0)

Obojstranne výborný zápas, v ktorom išli obidve mužstvá na doraz. Hostia rozhodli o svojom víťazstve až v záverečných sekundách z pokutového kopu.

NO NAME TEAM : ŠMOLKOVIA = 7:3 (4:1)

Z troch bodov sa tešili po dlhšej dobe domáci, keď sa hetrikom blysol Z. Šarkózi.

7. kolo

3 - KA : FK TERMINÁTORS = 7:3 (4:1)

Z troch bodov sa prekvapivo tešili výborne hrajúci a z odhodlaním bojujúci domáci, ktorí hlavne zásluhou strelecky disponovaného Maťa Muchu (autora 6 gólov) z prehľadom zvíťazili. Naopak hostia výkonom sklamali.

ŠMOLKOVIA : MIESIČI = 0:9 (0:6)

Jednoznačný zápas, v ktorom úlohu favorita z prehľadom potvrdili „miešajúci borci“ a pripísali si dôležité 3 body do tabuľky.

BEST OF THE BEST : CELEBRITY = 5:13 (1:6)

Mladé nádeje síce vysoko prehrali, ale zanechali podľa môjho názoru dobrý dojem a v ďalších ročníkoch ak zostanú pohromade budú isto patriť medzi ašpirantov na titul. Navyše Rišo Daubner dal zatiaľ najkrajší gól ligy, keď predviedol povestný „dloubák ala POBORSKÝ“ z vlastnej polovice – kto videl iste dá za pravdu, jedným slovom nádhera!!! Bravo Richard!!! Aj celé mužstvo, prehra nech nemrzí, CELEBRITY majú momentálne vlastnú ligu!!!

YOUNG BOYS : NO NAME TEAM = 5:2 (2:0)

Mladí chlapci konečne po dlhšom čase bodovali a môžu za to vďačiť novej posile M. Tapferovi, ktorý aj keď niekoľko rokov už nehráva predviedol pozorný, disciplinovaný výkon a doviedol svoje dlho trápiace sa mužstvo k vytúženému zisku troch bodov.

6. kolo

3 - KA : CELEBRITY = 3:9 (1:4)

Súboj posledného tímu z lídrom tabuľky priniesol hladké víťazstvo favorita, aj keď sa to víťazstvo nerodilo až tak ľahko ako si veštci diváci mysleli.

NO NAME TEAM : FK TERMINÁTORS = 0:5 KONTUMAČNE

Domáci sa na zápas nedostavili.

YOUNG BOYS : MIESIČI = 1:8 (0:3)

Z pohľadu mužstva YOUNG BOYS to bolo ako kedysi povedal slávny tréner Otto Rehagel: „Das ist eine große katastrophe“. Niektorí hráči nehrali, nebehali, nevedeli si spracovať loptu no skrátka celé zle. Skúsení hostia aj na pol plynu dokázali s prehľadom zvíťaziť, čo nebolo až také ťažké, pretože domáci by v ten večer nevyhrali ani z mužstvom mladších žiakov.

3 – KA : BEST OF THE BEST = 5:8 (1:4)

Najlepší zápas večera, ktorému nechýbal náboj, individuálne akcie a pekné súboje. Zlomovým okamihom sa zrejme stala druhá polovica 1. polčasu keď hostia odskočili domácim na rozdiel 3 gólov. V druhom dejstve sa síce domáci snažili, ale mladé pušky na čele s E. Škriniarom si už svoj náskok ustrážili.

ŠMOLKOVIA : CELEBRITY = 2:19 (0:8)

Čo napísať k tomuto zápasu. Domáci nastúpili len štyria a obhajca takmer v plnej sile. Už keď mužstvá nastupovali, tak sa dalo čakať že to bude hra mačky s myšou. Od úvodu sa to aj do bodky napĺňalo, strhlo sa doslova WATERLOO a domáci môžu ešte ruky nohy bozkávať N. Dovčíkovi, ktorý ešte svojimi zákrokmi v bránke veľa tzv. tutoviek chytil.

5. kolo

FK TERMINÁTORS : MIESIČI = 1:9 (0:6)

Aj keď výsledok hovorí jasnou rečou, na palubovke to až tak nevyzeralo. Domáci si jednoducho vybrali slabší deň, keď nedokázali skórovať ani z tej najčistejšej šance. Naopak hostia na čele s Patrikom Abrahámom, každú jednu šancu premenili a  vysoko zvíťazili.

NO NAME TEAM : BEST OF THE BEST = 1:9 (0:2)

Hostia sa po minulotýždňovom výprasku pozbierali a predviedli opäť jeden vynikajúci výkon. Z chlapcov bez mena si spravili dobrý deň, keď sa vo výbornom svetle predstavila nová posila hostí E. Škriniar, ktorý napol súperovu sieť 5 krát a pridal aj 2 asistencie.

YOUNG BOYS : ŠMOLKOVIA = 2:3 (2:1)

Tak ako v minulom ročníku opäť jeden výborný a dramatický zápas týchto dvoch rivalov do posledných sekúnd. Hostia sa ujali vedenia, ale mladí chlapci po pekných akciách dokázali skóre otočiť. V prvom dejstve podal výborný výkon brankár domácich B. Gašpar a držal tak svoj tím v hre o body. V 2. polčase domáci 2 krát v priebehu 5 minút trafili žrď (celkovo v zápase ju nastrelili 4 krát) a to sa im vypomstilo. Hostia v priebehu 2 minút dokázali skóre otočiť a zápas doviesť až do víťazného konca. Za zmienku stojí ešte penalta, ktorú M. Petruš 30 sekúnd pred koncom kopol do žrde a opäť sklamal svoj tím, pretože tomuto zápasu by určite svedčila remíza.

4. kolo

NO NAME TEAM : 3 - KA = 7:4 (5:3)

Zápas, v ktorom mali trošičku navrch domáci a podľa toho to aj dopadlo.

CELEBRITY : YOUNG BOYS = 7:1 (1:0)

Obhajca nastúpil len zo 4 hráčmi, ale na ich super výkone to nebolo vidieť. Hostia držali krok z lídrom tabuľky len prvý polčas, keď sa nevedeli presadiť cez vynikajúcu defenzívu domácich dirigovanú robustným F. Mezeiom. V druhom dejstve to už boli Celebrity, ktorí ako sa povie do čoho kopli to skončilo v bránke, po krásnych brejkoch zvyšovali svoj náskok a zaslúžene vyhrali.

FK TERMINÁTORS : ŠMOLKOVIA = 7:4 (3:0)

Výborný výkon z minulého kola potvrdili domáci aj v tomto kole a odniesli si to Šmolkovia. Výborné bránenie a rýchly prechod do útoku, to zdobilo nováčika aj v tomto zápase. Hosťom sa podarilo zápas v druhom polčase už len kozmeticky upraviť. Víťazstvo FK TERMINÁTORS je úplne zaslúžené.

MIESIČI : BEST OF THE BEST = 10:3 (6:2)

Ja sám a vy všetci!!! Aj takto by sa dal charakterizovať tento súboj Patrika „Myjavčana“ Abraháma s mladým ambicióznym mužstvom Best of the Best. Jeho 10 bodov v zápase hovorí jasnou rečou, zo súpera si spravil doslova trhací kalendár a potvrdil akým dôležitým hráčom je pre svoje mužstvo.

3. kolo

BEST OF THE BEST : ŠMOLKOVIA = 6:5 (5:3)

Šláger kola, kde sa stretli zatiaľ dva neporazené tímy, priniesol vynikajúci futsal z oboch strán. Mladíci favorita a lídra tabuľky hneď od úvodu zaskočili a dostali sa do 2 gólového trháku. Hostia sa síce snažili čo im sily stačili, ale mužstvo "najlepší z najlepších" ich hrubé chyby v obrane nemilosrdne trestalo a to ešte mnoho šancí trestuhodne zahodilo. "Mladé pušky" podali jeden vynikajúci a zodpovedný výkon a ukázali všetkým divákom, že by mohli miešať karty na čele súťaže. Ako som už spomenul výborné výkony za domácich podali všetci na palubovke, ale hlavne by som vyzdvihol loptovú techniku R. Daubnera (v zápase 1+2) a prihrávky, ktoré mali "oči" M. Mihálika (v zápase 2+1), za hostí sa zasa dalo pozerať na akcie na jeden dotyk súrodeneckého dua Matúš Hric (v zápase 2+1) a Lukáš Hric (v zápase 1+2).

CELEBRITY : NO NAME TEAM = 2:0 (1:0)

Ďalší zo skvostov zimnej ligy na ktorý sa bolo radosť pozerať. Vysoko taktický výkon oboch mužstiev, individuálne akcie, nasadenie, to všetko zdobilo tento zápas. Obhajcovi sa podarilo skórovať v 1. polčase po zlej rozohrávke hostí v strede poľa, keď odrazenú loptu napálil z prvej do siete A. Milčík. V 2. polčase sa hostia snažili z výsledkom niečo urobiť, ale boli to opäť domáci keď po biliardovej akcií M. Debnár, M. Ziman, druhý menovaný uzavrel skóre zápasu na 2:0. V domácom tíme na seba upozornil skvelým výkonom autor prvého a zároveň víťazného gólu Adriáno "Pizzér" Milčík. Za hostí to bola nová posila zadných radov brankár s veľkým prehľadom M. Pažout.

FK TERMINÁTORS : YOUNG BOYS = 4:3 (0:1)

Vysoko taktický zápas dopadol lepšie pre domácich, pretože ku skvelému výkonu im k tomu pomohlo aj povestné štastie, keďže hostia si dali až 2 vlastné góly. Nielen preto, že strelcom obidvoch vlastných gólov som bol ja (M. Petruš - autor článku), mám také zaužívané pravidlo, že vlastné góly nepíšem autorom týchto nešťastných zásahov, ale chlapcom, ktorí v zápase nebodovali. Nič to, ale nemení na tom, že domáci si pripísali prvé 3 body v lige a to po vynikajúcom, bojovnom výkone pri ktorom sa zaskveli výbornými výkonmi V. Baran (v zápase 1+1) a T. Marhula (v zápase 1+1). A ja im za to gratulujem.

MIESIČI : 3 - KA = 4:3 (3:0)

Posledný zápas 3 hracieho dňa a opäť ako cez kopirák (prvé 3 zápasy) t. j. "dráma až do posledného hvizdu". Miesiči mali raketový nástup, keď v prvej polovici 1. polčasu viedli už rozdielom triedy 3:0. No ale hostia z vidinou prvého bodového zisku, v druhom dejstve zapli na vyššie obrátky a skorigovali na rozdiel gólu. A to nebolo z ich strany všetko. Ku krásnemu sólu sa odhodlala hviezda minulého kola M. Mucha, ktorý napriek oslabeniu (2 minúty dostal za hrubý faul D. Valko) dokázal vyrovnať. Keď sa už zdalo, že zápas skončí remízou, k lopte sa dostal "špílmacher" domácich S. Gulička a svojim druhým presným záasahom v stretnutí zabezpečil svojmu mužstvu cenné 3 body. Za domácich podal sympatický výkon M. Paller (v zápase 2+1).

2. kolo

CELEBRITY : FK TERMINÁTORS = 10:4 (2:1)

V prvom zápase hracieho dňa nastúpil obhajca proti nováčikovi súťaže a veru bolo sa na čo pozerať. Domáci tím nastúpil skoro v najsilnejšom zložení, veď také mená ako Vlado "rozum" Širáň, Filip "jemný technik" Mezei, alebo Roman "kellner" Pobežka plus vlastne všetci čo obliekajú dres CELEBRÍT sú futbalovo na vysokej úrovni, čo potvrdili aj v tomto zápase a presvedčivo zvíťazili. V domácom tíme boli na neudržanie už vyššie spomenutí F. Mezei, ktorý nazbieral 6 bodov za 2 góly a 4 asistencie a V. Širáň autor 3 gólov a rovnakého počtu asistencii. Za hostí bol nezastaviteľný P. Bahna (v zápase 3+1), vďaka ktorému nováčik držal s vysoko favorizovanými domácimi viac ako pol zápasu krok.

MIESIČI : NO NAME TEAM = 2:4 (0:2)

V zápase dvoch vyspelých a technických mužstiev sa napokon z viťazstva tešili hostia, ktorí mali vo svojich radoch skvelo technicky vybaveného a hru vynikajúco čítajúceho A. Urgelu (v zápase 2+2), ktorý zariadil hosťom víťazstvo.

ŠMOLKOVIA : 3 - KA = 9:2 (3:0)

Hostia chceli odčiniť debakel z minulého kola a počas jednej tretiny zápasu sa im to aj darilo a to hlavne zásluhou M. Muchu. Ten chlap bol jednoducho všade, bola ho celá telocvičňa, vynikajúci pohyb, technika, strela, jednoducho radosť sa dívať..., ale na všetko sám nestačil!!! Skúsení domáci tím zobral po polčase oprati zápasu do svojich rúk a nadhernými akciami na jeden dotyk potešil oko diváka a bez väčších problémov dotiahli duel do víťazného konca. Za domáci sa parádnym výkonom blysol L. Hric, ktorý nazbieral 4 body za 3 góly a 1 asistenciu.

BEST OF THE BEST : YOUNG BOYS = 6:6 (2:2)

Najkrajší a najnapínavejší zápas  2. kola. Chlapci s oboch táborov príkladne bojovali, hra sa prelievala z jednej strany na druhú, skóre sa menilo ako na hojdačke, raz viedli domáci, raz hostia, stručne a jasne bola to fantázia v pohybe. Za domácich bol na neudržanie T. Janšík autor 2 gólov a jednej asistencie a za hostí to bol opäť mladý kremničkársky supertalent J. Dovčík, ktorý taktiež napol súperovu sieť 2 krát a pridal 1 asistenciu.

1. kolo

3 -KA : YOUNG BOYS = 0:9 (0:3)

V prvom zápase tohoto ročníka na seba narazili nováčik súťaže a "stálica" zimnej ligy mužstvo starých pánov, ktorí tento ročník zmenili názov na YOUNG BOYS. Do zápasu nastúpili obidve mužstvá opatrne, pretože sa trošku zmenili pravidlá (už sa nehráva za bránkami). Ale v polovici prvého polčasu už začali diktovať tempo hry "mladí chlapci" a pohodlne zvíťazili. Opäť, tak ako minulý ročník, sa mohli oprieť o kvalitný výkon stabilného hráča 5. ligovej Lovče P. ŠEBEŇA autora 4 gólov a 2 asistencií a brankára, nestarnúceho D. ZLIECHOVSKÉHO, ktorý svojimi zákrokmi privádzal súpera do zúfalstva. Vo výbornom svetle sa tiež predviedla nová posila YOUNG BOYS, dravý a technicky výborne vybavený J. DOVČÍK, autor 1 gólu a 2 asistencií. Za domácich hral výborne aj napriek prehre ľavonohý útočník Kopernice B. MÁNIK.

CELEBRITY : MIESIČI = 6:6 (3:5)

Druhý zápas 1. kola a hneď šláger ako remeň. Stretli sa proti sebe obhajca titulu a mužstvo, ktoré bude podľa papierových predpokladov patriť taktiež k spolufavoritom zimnej ligy. Od začiatku sa hral vynikajúci futsal tzv. "hore, dole". Prvý polčas mali trošku navrh MIESIČI a vyhrali ho o dva góly. Keď na začiatku druhého dejstva pridali aj ďalší gól vyzeralo to s obhajcom zle-nedobre. Potom, ale prišiel "uragán" domácich, ktorí ani nie za jednu minútu vyrovnali na 6:6. Do konca zápasu sa už skóre nezmenilo a zápas sa skončil spravodlivou remízou. V drese domácich sa v najlepšom svetle uviedla "zimná posila" M. ZIMAN, ktorý celkovo nazbieral 5 bodov za 2 góly a 3 asistencie. Za hostí sa bolo radosť pozerať na futbalovú ekvilibristiku P. "Myjavčana"  ABRAHÁMA strelca 3 gólov.

FK TERMINÁTORS : BEST OF THE BEST = 2:3 (1:2)

Tak toto bol riadny boj, to vám poviem. Raz darmo mladí chlapci sú mladí chlapci. Nováčikovia súťaže si nič nedarovali, išli ako sa povie "od podlahy". Niekedy to už bolo možno aj zbytočne nervózne, ale taký býva futsal. Výborný zápas s množstvom šancí na jednej aj druhej strane skončil šťastnejšie pre mužstvo BEST OF THE BEST. Za domácich podal výkon hodný povšimnutia V. BARAN, ktorý strelil 1 gól a v drese hostí bol na neudržanie M. MIHÁLIK, ktorý nazbieral 3 body za 2 góly a 1 asistenciu.

ŠMOLKOVIA : NO NAME TEAM = 7:4 (1:3)

Super zápas dvoch rozdielnych polčasov. Prvý polčas jasne dominovali "chlapci bez mena", ktorí ho vyhrali 1:3. Na začiatku druhého polčasu pridali aj štvrtý gól a potom to prišlo!!! Keď CELEBRITY predviedli "uragán" tak ŠMOLKOVIA predviedli "tornádo", ba povedal by som, že až "orkán" a šiestimi gólmi otočili zápas. Za domácich výborný výkon podal D. KARÁSEK (1 gól a 2 asistencie), takto nová posila tretieho tímu uplynulého ročníka. Za hostí sa blysol hetrikom A. BARBORIAK a jeho dvorný nahrávač A. URGELA, ktorý nazbieral 4 body za 1 gól a 3 asistencie, žiaľ na body to nestačilo.